Robert Grabka

Robert Grabka

Fizjoterapeuta

Istnieje pogląd, że ludzie niedowidzący są świetnymi masażystami. Pewnie coś w tym jest.
Czy byłbym gorszym masażystą gdybym dobrze widział - tego nie wiem.

Cenię sobie doświadczenie zdobyte podczas 27 lat wykonywania mojego zawodu. Wykorzystałem możliwości rozwoju jakie dawała dobra, jeśli nie najlepsza, krakowska szkoła dla masażystów niewidomych. Tam uczyłem się masażu leczniczego pod okiem Adama i Aniceta Zborowskich… ponad ćwierć wieku temu.

Pracuję dłońmi i palcami, a to są najbardziej wrażliwe części ciała, jakże trudne do zastąpienia.
Ręce niedowidzącego są nimi tym bardziej, gdyż wszystko, czego nie mogę wyraźnie zobaczyć, wyczuwam palpacyjnie.

Jeśli można podejrzewać, że po tylu latach praktykowania tych samych czynności mogę popadać w rutynę, to zapewniam, że tak nie jest. Moi pacjenci szybko by mi to uświadomili. Konstrukcja psycho-fizyczna każdego człowieka jest inna, a jego ciało kumuluje w sobie inne problemy do… rozmasowania ;-)

Nieodzowna jest rozmowa więc chętnie wysłuchuję każdego pacjenta. Dzięki temu od razu trafiam w sedno problemu.

Zdołałem wypracować własny styl masażu bazujący na technikach klasycznych i segmentarnych. Wykorzystuję również elementy coraz głośniejszej ostatnio terapii powięziowej oraz od dawna znanej terapii akupresurą. Specjalizuję się w leczeniu bólów wywołanych napięciami i przemęczeniem.

Zawsze doskonaliłem swoje metody i robię to nadal. Niedawno zdecydowałem się również poszerzyć i uaktualnić teoretyczną wiedzę i ukończyłem studia w zakresie fizjoterapii. Kontynuuję kolejne.

Chętnie proponuję moim pacjentom drenaż limfatyczny, który bywa relaksujący i skutecznie usuwa obrzęki. Wykonywanie tego rodzaju masażu wymaga ode mnie cierpliwości i wewnętrznego spokoju, co też wpływa uspakajająco na osobę masowaną.

Wykonując masaż mam świadomość, jak wiele korzyści, prócz doraźnej poprawy samopoczucia, przynosi on ludzkiemu ciału.

ITT INTERTROFICZNA TERAPIA

napisz do nas

 

ITT INTERTROFICZNA TERAPIA