ITT INTERTROFICZNA TERAPIA

Side Bar
Terapia INTERTROFICZNA - nie magiczna

jest propozycją z zakresu medycyny estetycznej skierowaną do klientek dbających swoją urodę i samopoczucie.

TERAPIA INTERTROFICZNA twarzy, jaką zajmuje się w naszym gabinecie Joanna, została opracowana tak, aby wielokrotnie docierać z odpowiednim pobudzeniem w głąb kolejnych warstw tkanek i przywracać je do stanu naturalnego i harmonijnej współpracy. Już po kilku pierwszych zabiegach klientka w każdym wieku zaobserwuje w lustrze korzystne zmiany, a każdy następny spotęguje i utrwali efekt.

Nazwa wskazuje na TROFIKĘ tkanek, czyli harmonizację powierzchownych oraz głębokich warstw skóry i mięśni twarzy. Nie tylko usunięcie napięć, ale przede wszystkim przywrócenie odpowiedniej sprężystości, jak również współpracy pomiędzy kolejnymi warstwami tkanek, jest dobrodziejstwem tej terapii. Metoda jest opracowana tak, aby podczas każdego zabiegu uzyskać głębokie przekrwienie tkanek, a przez to ich lepsze dotlenienie i odżywienie. W rezultacie poprawia się proces tworzenia włókien kolagenowych, spłycają się zmarszczki mimiczne, skóra ulega wygładzeniu, twarz - odprężeniu. Jednak nie tylko z racji korzystnego wyglądu samopoczucie klientki może znacznie się poprawić. W tej terapii bierze udział całe ciało i warto tak do niej podchodzić.

Jak również warto przyjść na sesję, która może potrwać nawet do 2 godzin, z przyjemnymi myślami w głowie i gotowością do relaksu. Można rozważyć przesłanie do gabinetu adresu spokojnej ulubionej muzyki na YT, zabranie własnego kremu, zwłaszcza w przypadkach alergii.

Terapia została opracowana, jako autorska, przez troje fizjoterapeutów: doświadczonego masażystę Pawła Wronę, wykonującą zabieg akupunkturzystkę Joannę Zauchę, oraz konsultującego całość Dominika Rokitę.

Każda sesja składa się z następujących po sobie sekwencji nacisków, ruchów masażowych, oraz umieszczaniu igieł akupunkturowych w odpowiednich miejscach na ciele i twarzy. Terapeutka starannie identyfikuje kolejne punkty stymulacji, ocenia ich stan i możliwości przyjęcia ingerencji na daną chwilę. Wiele zależy od jej wyczucia oraz biegłości jej dłoni i palców, chociaż ogólne ramy zabiegu są ustalone. I tak samo podobne jest u każdej osoby rozłożenie kolejnych warstw tkanek. Jednak każda twarz jest inna, posiada indywidualną mapę napiętych miejsc, bolesnych przy dociśnięciu, które wpływają niekorzystnie na sąsiednie pasma mięśni. Cała sztuka polega na tym, aby w pożądanym momencie docierać z odpowiednią stymulacją do tych, a nie innych, partii tkanek twarzy. A to jeszcze nie kończy długiej sesji, gdyż przewidziane są działania do wykonania w domu, kilka godzin później, według wskazówek Joanny. Potem pozostaje tylko odczuwanie głębokiej regeneracji przez kilka dni i… oczekiwanie do następnej sesji, która wzmocni lub rozwinie rezultaty. Będzie miała podobny przebieg, ale z pewnością mniejsze natężenie dolegliwości.

Wbrew obawom klientek dociskanie palcami niektórych czułych punktów twarzy może być początkowo bardziej bolesne, niż nakłucia igłami. Niektóre z nich, zwłaszcza w obrębie szczęki, bywają na tyle uporczywe i głębokie, że trzeba sięgać do wnętrza ust z odpowiednim dotykiem i naciskiem (w rękawiczkach oczywiście), i powtarzać je przez kilka następnych sesji aż do osiągnięcia przyjemnych odczuć. Warto jednak mieć na uwadze, że rozluźnianie dolnych partii twarzy wpływa nie tylko na gardło, szyję i krtań, ale także na rozluźnienia w biodrach (to nie żart!), a to już ma wpływ na całe ciało. Pozytywny oczywiście.

TERAPIA INTERTROFICZNA - nie magiczna - jest żmudną, cierpliwą i długotrwałą pracą nad przywróceniem tkanek twarzy do stanu naturalnego. Sięga w głąb aż do kości, które, pokryte gęstą tkanką łączną, są również tkanką żywą posiadającą pewną elastyczność. Jak również odbywa się wszerz, nad splotami ścięgien i mięśni, z których większość bywa naciągnięta, zmęczona i przykurczona. Przywraca prawidłowe krążenie płynów ustrojowych, koloryt, odczucia, energię. Bazuje na naturalnych zasobach tkanek.

Stan harmonii pomiędzy sąsiadującymi grupami tkanek, który jest celem tej terapii, bywa osiągany po około 7 do 10 cotygodniowych sesjach. Potem klientka może się zdecydować na comiesięczne zabiegi utrwalające i podtrzymujące osiągnięty dobrostan.

ITT INTERTROFICZNA TERAPIA