Joanna Zaucha

Joanna Zaucha

Fizjoterapeuta

Atrakcyjna praca, jaką poprzednio wykonywałam, pozwoliła mi na rozwijanie zainteresowania terapiami naturalnymi przez wiele lat. Kiedy pojechałam na pierwszy kurs, nie przypuszczałam, że wstępuję na ścieżkę, która doprowadzi mnie aż do Chin, gdzie poznawałam tajniki wschodniej medycyny.
Lubię pracę z ludźmi, poprzednia też na tym polegała, ale teraz mam ich bliżej, bo na wyciągnięcie ręki.
Bardzo chętnie wykonuję akupunkturę, bardzo skuteczną terapię o szerokim zastosowaniu. Doceniam jej dobrodziejstwa, można ją stosować profilaktycznie, dla ogólnego pobudzenia organizmu lub interwencyjnie, przy wielu schorzeniach i dolegliwościach. Jest skuteczna i bezpieczna. Kiedy tylko pojawiła się taka możliwość, szybko się spakowałam i pojechałam do Chin, żeby się jej uczyć tam, gdzie jest stosowana na co dzień. To była dopiero przygoda - terapeutyczna, i nie tylko, bo sporo zwiedziłam - przygoda, której nigdy nie zapomnę! Dzięki tej wyprawie zainteresowałam się sztuką walki Tai Chi, która jest częścią TCM. Od kilku lat praktykuje ją uczęszczać do Szkoły Sztuk Walki Vo Thuat Thanh Quyen w Tarnowie.
Jestem osobą ruchliwą i energiczną i stąd zapewne wypływa styl terapii, jaką wykonuję. Większość zabiegów, jakie znam, polega na odnajdywaniu odpowiednich punktów na ciele. Cała sztuka, jaką przez lata opanowywałam - i która była dla mnie tak pociągająca od początku - właśnie na tym polegała, żeby te setki i tysiące punktów poznać. Nauczyć się, jak na nie podziałać, żeby osiągnąć rezultat. Nic dziwnego więc, że sięgnęłam również po P-DTR - który jest bezbolesną, nieinwazyjną metodą terapeutyczną. Polegającą na ręcznej manipulacji w czasie rzeczywistym określonych receptorów czuciowych w organizmie. Zapewnia szerokie spektrum zastosowania i jest znana ze swojej skuteczności w rozwiązywaniu różnych problemów bólowych, dysfunkcjach mięśniowo-szkieletowych, żołądkowo-jelitowych, hormonalnych, chemicznych i emocjonalnych.
Jeżeli już mowa o emocjach to muszę wspomnieć o Terapii CranioSacralnej Upledgera (znana również pod nazwą terapia czaszkowo-krzyżowa). To podejście terapeutyczne ma na celu wzmocnienie naturalnych mechanizmów uzdrawiania organizmu poprzez uwolnienie ograniczeń i zaburzeń równowagi w układzie czaszkowo-krzyżowym.
Kolejną metodą, którą wykonuję jest terapia wisceralna inaczej masaż brzucha. W celu utrwalenia efektów, uczę automasażu.

    Najczęstsze dolegliwości jakimi się zajmuje:

  • Dolegliwości bólowe o niejasnym pochodzeniu
  • Bóle głowy
  • Problemy trawienne
  • Problemy emocjonalne
  • Problemy psychosomatyczne
  • Terapia TECAR usuwanie celluitu

napisz do nas

 

FIZJOTEAM OFICJALNYM PARTNEREM MEDYCZNYM SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO UNIA TARNÓW